Loading...
UncategorizedYaklaşan Etkinlikler

Arter/Miam Yaz ’18 Etkinlikleri

26 Haziran, Salı

19.30- 20.00

 

“Kaleidophone – MIAM’dan çok-kanallı yeni elektroakustik eserler”

 

Konserde İTÜ MIAM Sonik Sanatlar Programı öğrencilerinin yeni çok-kanallı elektroakustik eserlerine yer verilecektir. Konser, Arter’in özgün akustik alanının sessel olanaklarından faydalanmak üzere özel olarak yerleştirilmiş sekiz kanallı ses sistemiyle dağıtılacaktır [diffuse]. Kapsayıcı işitsel deneyim, dinleyicileri ses manzarası, glitch, musique concrete, ve daha birçok janrı kapsayan çok-boyutlu müzikal bir yolculuğa çıkaracaktır.

 

3 Temmuz, Salı

19.30- 20.00

 

“Gelenekten Çağdaşa”

 

Yelda Özgen ve Neva Özgen’den oluşan ikili, geleneksel Türk müziği öğelerinin yer aldığı eserlerden oluşan bir konser sunacak. Konser, Kamran İnce’nin “Asumani” adlı eserinin bu ikili için özel olarak yapılan düzenlemesiyle açılacak, sonrasında ikili Tirkayi’nin “Nihavend Peşrev”ini yorumlayacak. Besteci Reuben de Lautour, ikilinin Peşrev yorumuna bir yanıt olarak, Peşrev’in icrasından elde edilen ses materyalinden faydalanarak elektroakustik bir performans sergileyecektir.

 

Asumani, Kamran İnce

Nihavend Peşrev, Tiryaki

Nihavend, Reuben de Lautour

 

Neva Özgen, kemençe

Yelda Özgen, çello

 

10 Temmuz, Salı

19.30- 20.00

 

“Vibrafon ve Canlı Kodlama için”

 

ICE üyeleri (mICE), Amy Salsgiver (vibrafon) eşliğinde 30 dakikalık canlı kodlama konseri ile buluşuyorlar. Vibrafonla yaratılan melodik akımlar, SuperCollider programlama dilinde gerçeklenen bir makine dinlemesi algoritmasıyla gerçek zamanlı olarak analiz edilmektedir. Sonrasında bu veri, doğaçlamalar inşa etmek ve vibrafon ile dizüstü bilgisayar performansçıları arasında anlık olarak ortaya çıkan bir diyalog yaratmak üzere hammadde olarak kullanılacaktır.

 

Amy Salsgiver, vibrafon

Konstantinos Vasilakos, canlı kodlama

ICE (Istanbul Coding Ensemble)